Evropski velikani odigrali svoje prve utakmice na International Champions Cupu

getty images

U okviru International Champions Cupa koji se održava u Sjedinjenim Američkim Državama, velikani evropskog fudbala odigrali su svoje prve utakmice.

Manchester United je savladao Milan nakon čak 26 izvedenih  penala. Liverpool je bio  uspješniji  u utakmici protiv Manchster Citya rezultatom 2:1. Tottenham je bio ubjedljiv protiv Rome (4:1), dok je Juventus savladao Bayern iz Minhena (2:0). Gledaoci u SAD-u, su mogli uživati u dobrom fudbalom s dosta prilika, puno golova i dramatičnim izvođenjima penala.

Manchester United je poveo u 12. minuti preko Alexisa Sancheza, ali je Milan samo tri minute kasnije uzvratio golom Susa. Do kraja meča se rezultat nije mijenjao, a onda se pristupilo maratonskom izvođenju penala. Manchester United je nakon 26 izvedenih penala pobijedio rezultatom 9:8. Liverpool je nakon preokreta golovima Manea i Salaha pobijedio Manchester City rezultatom 2:1. Zanimljivo je da je ovu utakmicu na golu "građana" bio Joe Hart, kojem je ovo prva utakmica za Manchester City nakon njegovog odlaska 2016. godine.

Juventusov novi napadač Andrea Favili je postigao dva gola u pobjedi od 2:0, Juventusa nad Bayernom iz Minhena. Naš reprezentativac Miralem Pjanić igrao je do 71. Minute za Juventus, dok Cristiano Ronaldo nije bio u sastavu za ovu utakmicu.

Tottenham je ubjedljivo slavio protiv Rome našeg Edina Džeke rezultatom 4:1. Golove za Pijetlove postigli su Llorente (9', 18') i Lucas (28', 44'), a jedini gol za Romu postigao je Schick u trećoj minuti. Edin Džeko je na teren ušao u 58. minuti upravo umjesto Schicka.

Uzbudljivo je bilo na meču između Dortmunda i Benfice koji je nakon regularnih 90 minuta bio okončan rezultatom 2:2. Kasnije je Benfica slavila nakon penala.