getty images

U fudbalu ne pobijedi uvijek jača ekipa i to smo sinoć mogli vidjeti u La Ligi.

Barcelona i Real Madrid, ekipe koje su trenutno na vrhu tabele La Lige izgubili su od ekipa Leganesa i Seville, što je bio pravi šok za ljubitelje fudbala uzimajući u obzir dobru formu ova dva sportska velikana.

Preokret Leganesa za Barcelonin poraz

Barcelona je izgledala veoma dobro i vodila rezultatom 0:1 sjajnim golom Coutinha. Ipak u samo dvije minute stvari su krenule po zlu. U 52. minuti utakmice Leganes je golom Nabila El Zhara pogodio za 1:1, da bi samo minutu kasnije Oscar svojim golom doveo u vodstvo Leganes rezultatom 2:1. Taj rezultat se unatoč stalnih napada Barcelone ostao do kraja utakmice.

Real „pometen“  u prvom poluvremenu

Real Madrid je već u prvom poluvremenu gubio od Seville rezultatom 3:0. Dva gola za Sevillu dao je Andre Silva, dok je treći dao Ben Yedder. Real je imao dosta šansi na utakmici, pa je tako Bale pogodio stativu, dok je Modrić pogodio mrežu Seville, ali je gol zbog ofsajda poslije VAR pregleda poništen. Real tako nije iskoristio kiks Barcelone i ostao na drugom mjestu La Lige.