Fantastično izdanje Jusufa Nurkića

getty images

Jusuf Nurkić briljira u NBA-u. U pobjedi njegovog Portlanda nad Minnesotom 111:81 ugradio je peti double-double učinak ove sezone. Ali, do ovog je došao za samo 22 minute.

Portland je lakše od očekivanog uspio da dođe do svoje sedme pobjede u sezoni, a još jednu odličnu partiju odigrao je bh. košarkaš Jusuf Nurkić. Minnesota je priključak imala samo u prvih deset minuta kada je rezultat bio 30:27, a već u narednoj četvrtini Portland je otišao na dvocifrenu prednost.

Domaći su sa sjajnom igrom nastavili i u drugom dijelu i već tada je bilo jasno da će slaviti, ali je samo bilo pitanje kojoj razlikom. Na kraju Portland nije imao milosti prema protivničkoj ekipi jer su ih zaledili na -30 i upisali pobjedu rezultatom 111:81.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Jusuf Nurkić koji je ponovo upisao double-double. Bh. centar je na parketu proveo 23 minuta i ubacio je 19 poena uz 12 skokova, dvije asistencije i jednu blokadu. Damian Lillard je ubacio 18 poena, a McCollum je dodao 16 poena.

U ekipi Minnesote istakao se Towns koji je meč završio sa 23 poena, dok je Wiggins ubacio 17 poena.