Nurkić briljirao u pobjedi Portlanda nad Bostonom

PR

Još jedna odlična noć je iza bh. centra Jusufa Nurkića na parketima najjače lige svijeta.

Portland je protiv Bostona došao do 10. pobjede sezone i trenutno su na omjeru 10-3. Jusuf Nurkić je 14 od svojih 18 poena ubacio u prvom poluvremenu nakon kojeg je imao double-double učinak od 14 poena i 10 skokova.

Portland Trail Blazersi su na svom parketu pobijedili Boston Celticse rezultatom 100:94, Nurkić je briljirao na parketu, posebno u prvom poluvremenu. Krenulo je odlično za Portland. Bh. košarkaš je "trpao" Celticse i već u prvoj dionici je ubacio 12 poena (26:21). Kontrolisali su domaći košarkaši meč tokom prvog poluvremena. Na odmor su otišli sa plus 17 (54:37), ali su po dobrom starom običaju dozvolili protivniku da se vrati u meč.

Uspio je Boston u jednom trenutku u trećem periodu da dođe do minus pet. Nurkić nije imao pravih lopti u nastavku, ali su Trail Blazersi ipak uspjeli da na ulasku u posljednju dionicu steknu 13 poena prednosti, 83:70. Ipak, ponovo su Trail Blazersi zakomplikovali sebi život. Serijom od 16:3 Celticsi dolaze do izjednačenja 86:86 i utakmica je ponovo bila otvorena.

Međutim, na kraju je ipak pobjeda ostala u Portlandu. Bolje se domaći tim snašao u samom finišu i slavio je pobjedu od šest poena prednosti. Jusuf Nurkić je na parketu proveo 28 minuta i za to vrijeme je ubacio 18 poena (8 od 14) i uhvatio je čak 17 skokova od čega je sedam ofanzivnih.

Damian Lillard je sa 19 poena i 12 asistencija predvodio domaće, dok je kod Celticsa Jayson Tatum ubacio 27, a Kyrie Irving 21 poen.